"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Małgorzata Bochińska


 

 

Piotr Kucharzak

Małgorzata Bochińska- Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat nr 1168)

Małgorzata Bochińska pracuje z dorosłymi oraz młodymi dorosłymi, pomagając wyjść z kryzysu emocjonalnego, przejść przez zmianę, poradzić sobie z chorobą, również chorobą somatyczną. Wspomaga osoby cierpiące z powodu nadmiernego lęku, obniżonego nastroju, bezsenności, objawów psychosomatycznych, żałoby oraz trudności w adaptacji do nowych sytuacji życiowych . Uważa, że zawsze można rozpocząć zmianę i dążenie do dobrego życia. Wychodzi z założenia, że wiele z naszych emocji, myśli i zachowań jest uniwersalnych, ale u niektórych z nas są one zbyt intensywne lub częste i dlatego sprawiają cierpienie i dyskomfort.

W psychoterapii jest czas i miejsce, aby temu zaradzić, a samo zwrócenie się do specjalisty jest pierwszym krokiem do zmiany i sygnałem odwagi do działania.

Doświadczenie zawodowe:

Na co dzień Małgorzata pracuje w gabinecie prywatnym oraz w Poradnii Psychoonkologii w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Doświadczenie kliniczne zdobywała także w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Dziennym leczenia zaburzeń afektywnych oraz w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia (Szpital w Tworkach). Od lat zajmuje się świadomie psychologią, angażując się w leczenie, a także w profilaktykę zdrowia, m.in. prowadząc badania oraz warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego. W przeszłości współpracowała z wieloma firmami prywatnymi oraz uczelniami w Europie. Przez kilka lat rozwijała program na największych uczelniach medycznych w Polsce, wspierając przyszłych lekarzy, dietetyków i farmaceutów w zdobywaniu umiejętności zarządzania stresem i komunikacji.

Specyfika pracy z klientem:

Małgorzata Bochińska pracuje w oparciu o podejście poznawczo-behawioralne, które oferuje szerokie spektrum narzędzi do pracy z różnymi problemami, a przy tym jest nieustannie udoskonalane i oparte na badaniach naukowych. Przygląda się każdemu człowiekowi w spersonifikowany sposób, wiedząc, że każdy przypadek jest inny. Dlatego z dokładnością i empatią poznaje osobę, z którą się spotyka w terapii, dopasowując metody do jej/jego wyzwań i potrzeb. Korzysta także z terapii schematów, wywodzącej się z terapii psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która kładzie duży nacisk na stałe schematy myślenia oraz zmianę dezadaptacyjnych, negatywnych schematów, które nam szkodzą. Pracuje zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, której jest członkiem. Stale podnosi swoje kompetencje i poddaje swoją pracę regularnej superwizji.

Poza pracą, uwielbia czas z bliskimi, najlepiej na świeżym powietrzu lub z muzyką.

Kwalifikacje:

  • Certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego (nr 1168) wydany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (2022)
  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr. hab A. Popiel oraz dr E. Pragłowskiej w Warszawie ? 4-letnie całościowe szkolenie (2017-2021)
  • Psychologia biznesu, Uniwersytet SWPS w Warszawie (2013-2015)
  • Psychologia, University of St Andrews, St Andrews, Wielka Brytania (2009-2013)

Inne

Szkolenia przeprowadzane przez Polskie Towarzystwo Badań nad Snem oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii (Terapia Poznawczo-Behawioralna Bezsenności (CBT-I), Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (m.in. Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna w Polsce i na świecie: 20-lecie PTTPB), szkolenia z zakresu Interwencji Kryzysowej (Centrum Terapii Dialog), terapii schematów (Humana) i inne.

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość