"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Anna Lewandowska-Strózik


 

 

Anna Lewandowska-Strózik-psycholog, psychoterapeuta integracyjny w trakcie certyfikacji. Uważa, że proces psychoterapii to towarzyszenie pacjentowi w jego osobistej podróży w głąb własnego JA, w celu rozpoznania indywidulanych potrzeb, emocji i granic.
Z dużą ciekawością i akceptacją stara się podchodzić do każdego człowieka, wierząc, że żadna etykieta diagnostyczna nie opisuje nikogo w pełni.

Doświadczenie zawodowe

Po zakończeniu studiów magisterskich podjęła pracę jako psycholog w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie wspierała młodzież w radzeniu sobie z wieloma trudnościami. W tym okresie zyskała doświadczenie w pracy z osobami: doświadczającymi przemocy, z trudnościami w relacjach interpersonalnych, z zaburzeniami emocjonalnymi, z zaburzeniami zachowania, po przeżyciu traumatycznych zdarzeń. Pracowała również w Szpitalu na oddziale Neurologicznym, gdzie prowadziła diagnozę psychologiczną oraz wsparcie dla osób z chorobami neurologicznymi np. stwardnieniem rozsianym. Obecnie pracuje z osobami dorosłymi i starszymi nastolatkami w kontakcie indywidualnym w prywatnym gabinecie.

Pomaga osobom borykajacym się z: zaburzeniami lękowo-depresyjnymi, zaburzeniami emocji, trudnościami życia codziennego, doświadczającym wypalenia zawodowego, będącym w kryzysie życiowym, młodym mamom, które doświadczają depresji poporodowej i potrzebują wsparcia w budowaniu więzi z noworodkiem. Prowadzi konsultacje rodzicielskie oraz stara się pomóc w zrozumieniu systemu rodzinnego, w którym pacjent funkcjonuje. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje oraz poszerza zakres swoich umiejętności uczestnicząc w kursach specjalistycznych. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Specyfika pracy z klientem

Anna Lewandowska-Strózik pracuje w nurcie integracyjnym, co według niej daje szereg możliwości na odpowiednie dopasowanie form pomocy do charakteru pacjenta, jego specyficznej sytuacji i trudności. Każdy człowiek mierzący się z problemami życiowymi pragnie poczuć się zrozumiany, wysłuchany a także zaopiekowany w sposób odpowiadający jego oczekiwaniom. Integracja podejść psychoterapeutycznych pozwala na korzystanie z wielu narzędzi terapeutycznych i dobrej pracy na rzecz osiągnięcia celów pacjenta.
Wierzy, że kluczem do skutecznej terapii jest zaufanie i autentyczna relacja terapeutyczna, która znacząco wpływa na proces zdrowienia. W swojej pracy skupia się na empatycznym podejściu do pacjenta, dba o to, aby każdy mógł poczuć się bezpiecznie już na pierwszej sesji. Dbając o jakość świadczonych przez nią usług, swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Kwalifikacje:

  • Uniwersytet Łódzki – Wydział Nauk o Wychowaniu
  • Psychologia- studia jednolite magisterskie, specjalność zdrowia i kliniczna

Szkoła Psychoterpii DIALOG

Całościowy kurs psychoterapii – podejście integracyjne z systemowym.

Szkolenia

  • „Interwencja kryzysowa-jak pracować z osobą, którą dotknęła nagła tragedia”
  • „Samouszkodzenia – zrozumieć, żeby mądrze pomagać”
  • „Trening zastępowania agresji -TZA ART”

 

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość