"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Elżbieta Słyś-Janusz


 

 

Elżbieta Słyś-Janusz, psycholog, psychotraumatolog, terapeutka dialektyczno-behawioralna.

Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, specjalność Psychologia Kliniczna i Zdrowia. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Dialektyczno-Behawioralnej w Linehan Institute w USA i Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Ukończyła również kursy terapii behawioralno-poznawczej do pracy z pacjentami z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS na kierunku Psychotraumatologia.
Psychoterapię rozumie jak spotkanie z drugim człowiekiem i towarzyszenie mu w procesie przezwyciężania swoich trudności poprzez budowanie relacji opartej na zaufaniu i autentyczności.

Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie zawodowe zdobywała w podczas pobytu za granicą, gdzie współpracowała z różnymi organizacjami społecznymi, m in. z Oman Cancer Association gdzie zajmowała się wsparciem pacjentów onkologicznych czy Al Harub Medical Centre gdzie współorganizowała warsztaty dla dzieci. Aktualnie prowadzi psychoterapię i wsparcie osób dorosłych zmagających się z problemami zaburzeń lękowych, depresji, trudności w relacjach oraz z różnego rodzaju kryzysami życiowymi czy też obniżonym nastrojem i obniżoną samooceną czy motywacją do działania.
Podczas długiego pobytu za granicą poznała środowisko ekspatów, zna problemy osób i rodzin związane z przeprowadzką i adaptacją do warunków panujących w innym kraju. Zafascynowana zjawiskiem Third Culture Kids.

Specyfika pracy z klientem:

Pracuje w oparciu o założenia terapii dialektyczno-behawioralnej, włącza w to elementy terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). W pracy z klientem najważniejsza jest zbudowanie dobrej relacji w oparciu o akceptację, zaufanie i autentyczność. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Kwalifikacje:

  • Uniwersytet SWPS- jednolite studia magisterskie
  • Psychomedic- staż
  • Beck Institute - CBT for Anxiety
  • Beck Institute - CBT for Depression
  • Beck Institute - Essentials of CBT
  • Health Academy, Australia- Mental Health and Psychological Assessment
  • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii- Studium Interwencji Kryzysowei - w trakcie
  • Linehan institute - Dialectical-Behavioral Therapy - w trakcie
  • Uniwersytet SWPS - Psychotraumatologia
  • Uniwersytet SWPS - Psychotraumatologia Poziom Zaawansowany-w trakcie

 

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość