"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Katarzyna Dul


 

 

Piotr Kucharzak

Katarzyna Dul - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1625), psychodietetyk i terapeuta motywujący.

Tytuł psychologa zdobyła na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji. Dodatkowo, ukończyła podyplomowe studia z Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS oraz dwuletnie Studium Dialogu Motywującego, uzyskując certyfikat Terapeuty Motywującego PTTM.

Psychoterapia i praca z ludźmi jest jej pasją i wymarzonym zawodem. Możliwość niesienia pomocy innym oraz towarzyszenie w zmianie daje jej dużą satysfakcję. Mocno wierzy w potencjał każdego człowieka do tego, aby mógł prowadzić szczęśliwe życie.

Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc własną praktykę oraz w warszawskich poradniach psychologiczno-psychiatrycznych. Początki jej pracy w gabinecie związane były z prowadzeniem konsultacji psychodietetycznych, gdzie integrując wiedzę z obszaru psychologii i dietetyki pomagała osobom borykającym się z zaburzeniami odżywiania, nadwagą, otyłością oraz chcącym wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Z czasem, zdobywając kolejne kwalifikacje, zaczęła prowadzić również sesje psychoterapii indywidualnej i pomagać klientom również w innych obszarach, w których doświadczają trudności.

Aktualnie prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych doświadczających różnych kryzysów życiowych, borykającymi się z zaburzeniami lękowymi, depresją, obniżonym nastrojem, niską samooceną, zaburzeniami odżywiania, przewlekłym stresem, trudnościami w relacjach. Wspiera w rozwiązywaniu problemów związanych z brakiem motywacji lub jej niewystarczającym poziomem.

Specyfika pracy z klientem:

Katarzyna Dul pracuje w podejściu poznawczo-behawioralnym, które ceni m.in. za bogactwo narzędzi wspierających terapię oraz udowodnioną naukowo skuteczność. 
Do pracy z klientami chętnie wdraża Terapię Akceptacji i Zaangażowania, a także Dialog Motywujący.
W terapii niezwykle ważna jest relacja między klientem a terapeutą. Dlatego też stawia na indywidualne, pełne empatii podejście do drugiej osoby, a w trakcie sesji dba o atmosferę zrozumienia i akceptacji dla klienta. 
Swoją pracę poddaje superwizji, co pozwala w pełni profesjonalnie pomagać osobom zwracającym się do niej ze swoimi problemami.
Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. 

Kwalifikacje:

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Psychologia, studia magisterskie
Akademia Motywacji i Edukacji - Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej
Uniwersytet SWPS - Psychodietetyka, studia podyplomowe
Akademia Myśli i Emocji - dwuletnie Studium Dialogu Motywującego
Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania - Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Technologia Żywności i Żywienie Człowieka
Collegium Civitas - Coaching Zdrowia i Żywienia, studia podyplomowe
Pracownia RTZ - kurs Racjonalnej Terapii Zachowania

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość