"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Katarzyna Działa-Pawłowska


 

 

Katarzyna Działa-Pawłowska - psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, certyfikowany psychoonkolog

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyła czteroletnie szkolenie z Terapii Poznanawczo-Behawioralnej w CTPB w Warszawie. Ukończyła szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania. Certyfikowany psychoonkolog ( Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego nr. 78). Uzyskała certyfikat terapeuty Programu Simontona .

Doświadczenie zawodowe:

Pracowała w Wielkopolskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych z Chorobą Nienowotworową oraz w Centrum Usług Leczniczych i Badań Profilaktycznych (Poradnia Geriatryczna) Poznaniu. Od 2008 roku jest pracownikiem Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu gdzie pracuje na oddziale Hematologii i Transplantacji Szpiku. Przez 10 lat współpracowałam z Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu prowadząc terapię indywidualną dla osób z różnymi problemami.

W latach 2003-2007 pracowała z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Współpracowała z Akademią Walki z Rakiem w Poznaniu , w której założyła pierwszą w Poznaniu grupę wsparcia dla osób będących w żałobie. Współpracowała z Hospicjum Domowym w Poznaniu, Fundacją Dzieciaki Chojraki , w której prowadziła spotkania dla rodziców dzieci chorych onkologicznie i dla pielęgniarek z tych oddziałów. Obecnie współpracuje z Fundacją Panda Team im Michałka Tarachowicza w Poananiu tutaj prowadzi grupę wsparcia dla rodziców po stracie dziecka. Współprowadzi warsztaty simontonowskie we współpracy z Instytutem Simontonowskim w różnych częściach Polski i we współpracy z Stowarzyszeniem Unicorn. Współpracuję z Fundacją Rak 'n' Roll prowadząc grupy terapeutyczne w projekcie iPoRaku. Od 16 lat prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w gabinecie prywatnym w Poznaniu.

Specyfika pracy z klientem:

W swojej pracy towarzyszę klientom w odkrywaniu na nowo siebie, swoich potrzeb, emocji, uczeniu się komunikowania z sobą w łagodny pełen akceptacji sposób, a także zauważania życia tu i teraz w celu poprawy jakości życia.

Prowadzi terapię indywidualną i grupową, udziela wsparcia psychologicznego, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne i terapeutyczne. Pracuje z osobami które: zauważają u siebie spadek aktywności, utratę zainteresowania przyjemnościami, odczuwają niechęć do działania, doświadczają zaburzeń lękowych z napadami paniki, lęku uogólnionego, lęku o zdrowie, lęku społecznego,doświadczają trudności w relacjach z innymi, lękają się samotności lub bliskości, doświadczają stresu i nerwowości, są w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują wsparcia i pomocy,cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości,borykają się z bezsennością,pragną poprawić jakość swojego życia,kobietami które potrzebują wsparcia przed lub po porodzie,pragną lepiej poznać siebie zrozumieć swoje wybory, chorują przewlekle, somatycznie, są opiekunami/wspieraczami osoby chorującej przewlekle, przeżywają żałobę po stracie bliskiej osoby.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Kwalifikacje:

Studia wyższe i podyplomowe

 • 2020 Uniwersytet Jagieloński Collegium Medicum - studia podyplomowe Psychoonkologia w praktyce klinicznej.
 • 2005 /2006 do 2011- udział w Czteroletnim Szkoleniu z Terapii Poznawczo - Behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo - Behawioralnej ul. Wilcza 28/21 w Warszawie;
 • 2003 - 2004 - Studia Podyplomowe Pedagogika Stosowana;
 • 1997 - 2002 - Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu; specjalność - psychologia kliniczna;

Ukończone kursy i szkolenia:

 • 2022 druga konferencja online "Śmierć i życie"
 • 2021 konferencja online "Śmierć i życie"
 • 2021 marzec Praca z osobą w żałobie: Nowe Perspektywy- szkolenie online w Instytucie Dobrej Śmierci prowadzone przez Anję Fraczak
 • 2014 Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego nr 78
 • 2007 szkolenie ?Praca z osobami w żałobie? Fundacja Hospicyjna w Gdańsku Krajowy Duszpasterz Hospicjów
 • 2006 - Kurs - Program Wspierania Rodziny
 • 2005 - Kurs Racjonalnej Terapii Zachowań;
 • 2003 - 2004 - Certyfikat Terapeuty Psychoonkologicznego Programu Simontona i w 2020 recertyfikacja.
 • Liczne konferencje psychoonkologiczne

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość