"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Magdalena Dybol


 

 

Magdalena Dybol - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 874) oraz terapeuta schematu.

Absolwentka studiów magisterskich psychologicznych o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie, również w Poznaniu, ukończyła czteroletnie studia podyplomowe w szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel oraz dr Ewy Pragłowskiej, realizowane przez SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny. W 2020 roku uzyskała certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W 2021 ukończyła szkolenie z Terapii Schematów, realizowane według akredytowanego przez ISST (International Society of Schema Therapy) programu szkoleniowego, umożliwiającego zdobycie punktów do Certyfikatu Terapeuty Schematów ISST. Ponadto stale poszerza swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach doskonalących warsztat psychologów i psychoterapeutów, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie kliniczne zdobywała pracując jako psycholog w Ambulatorium Kontrolowanego Trzeźwienia w Gorzowie Wlkp. oraz na Oddziale Dziennym i w Przychodni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gorzowie Wlkp. W latach 2014-2017 związana była z Ośrodkiem Terapeutycznym „Szansa” w Gorzowie Wlkp. pracując jako psycholog i psychoterapeuta w Przychodni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Uczestniczyła w prowadzeniu terapii grupowej oraz prowadziła terapię indywidualną. Przez 2,5 roku współpracowała z Kliniką Psychiatrii i Psychoterapii Online. Od 4 lat prowadzi psychoterapię indywidualną oraz par w prywatnym gabinecie w Poznaniu. Przyjmuje osoby dorosłe.

Specyfika pracy z klientem:

W pracy przyświeca jej myśl Eriksona: "Człowiek jest jak żaglowiec, ma swój żagiel, ma ster i ma wszystko to, co potrzebne żeby popłynąć... Terapeuta, nauczyciel to podmuch wiatru, który sprawia, że żaglowiec płynie do celu."

Prowadzi konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych doświadczających dyskomfortu psychicznego, trudności w relacjach z innymi ludźmi, znajdujących się w trudnych życiowych sytuacjach. Wspiera rozwój osób, którym brakuje wiary we własne możliwości, mających niską samoocenę, które poszukują wsparcia i motywacji, stawiając kolejne kroki na drodze własnego samorozwoju. Pomaga w identyfikacji, zrozumieniu i modyfikacji systemu przekonań, co bardzo efektywnie podwyższa zadowolenie z życia.

Prowadzi również psychoterapię par i małżeństw, znajdujących się w kryzysie i doświadczających problemów emocjonalnych w relacji. Pracuje w nurcie poznawczo behawioralnym (CBT) oraz Terapii Schematu. W swojej pracy terapeutycznej korzysta również z nurtów 3. fali terapii poznawczo-behawioralnej (Terapii Akceptacji i Zaangażowania – ACT, Mindfulness, Dialektycznej Terapii Behawioralnej – DBT) oraz CFT – Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu.

Zapewnia relację poufności, komfort i bezpieczeństwo. W swojej pracy kieruje się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.

Prywatnie żona, mama trójki chłopców,. W wolnym czasie miłośniczka podróży i sportu.

Kwalifikacje:

Studia wyższe i podyplomowe

 • 2020 - uzyskanie certyfikatu PTTPB (nr 874).
 • 2014-2020 Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej, Poznań.
 • 2010-2014 Magister Psychologii, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Ukończone kursy i szkolenia

 • 2021 Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Część III: ,,Terapia schematów – praca z pacjentami przejawiającymi osobowość z wiązki C (osobowość zależna, unikająca i obsesyjnokompulsyjna)”.
  (20 godzin);

 • 2021 Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Część I i II : ,,Wprowadzenie do terapii schematów – praca z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia osobowości z pogranicza”. (40 godzin);

 • 2021 Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, "Podejście Skoncentrowane na Współczuciu (CFT)". (20 godzin).

 • 2020 Centrum Psychoterapii Integralnej Poznań, "Leczenie traumy w terapii poznwczobehawioralnej i terapii schematu". (20 godzin);

 • 2020 Centrum Psychoterapii Integralnej Poznań, "Terapia schematu. Praca z krzesłami". (20 godzin);

 • 2020 Uczę się ACT, Russ Harris, ACT w pracy z traumą. Praca z ciałem, umysłem i emocjami. (20 godzin);

 • 2019 Wielkopolski Instytut Psychoterapii, Poznań, Moduł II "ABCD Studium Terapii Par i Małżeństw":Psychoterapia zaburzeń seksualnych w pracy z parami (15 godzin);

 • 2019 Wielkopolski Instytut Psychoterapii, Poznań, Moduł I "ABCD Studium Terapii Par i Małżeństw": Strategiczna praca psychoterapeutyczna z parą w kryzysie - metody i narzędzia (15
  godzin);

 • 2018 III Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej, Poznań (20 godzin);

 • 2017 Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, Poznań, Wprowadzenie do DBT (8 godzin);

 • 2016 Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia, Zielona Góra, Uzależnienie od seksu (10 godzin).

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość