"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Marta Cich


 

 

Marta Cich – psycholog, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny w trakcie certyfikacji. Tytuł psychologa ze specjalnością kliniczną uzyskała na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła podyplomowe studia ze Stosowanej Analizy Zachowania na Uniwersytecie SWPS, obecnie jest w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji, rekomendowanej przez PTTPB. 

Głęboko wierzy, iż każdy człowiek ma w sobie zdolność do przezwyciężania trudności 
i zmiany ich postrzegania. Jej praca polega na towarzyszeniu osobom, które się do niej zgłaszają, w procesie uzyskiwania wglądu w siebie i zwiększaniu samoświadomości. Oprócz tego, dostarcza wiedzy oraz umiejętności, które sprawiają, że ich praca staje się skuteczna, co powoduje, iż w niedługim czasie zaczynają dostrzegać pierwsze rezultaty swoich działań 
i poprawę samopoczucia. Udziela wsparcia, szuka wraz z klientami nowych rozwiązań oraz wspiera ich w dążeniu do życia, jakim chcą żyć. Praca z ludźmi i towarzyszenie im 
w zmianie to jej pasja i jednocześnie wymarzona praca. 

Doświadczenie zawodowe:

Swoje doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już podczas studiów, pracując z dziećmi i młodzieżą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Przystań Psychologiczna” podczas Treningów Umiejętności Społecznych. Umiejętności psychologiczne doskonaliła w Środowiskowym Domu Samopomocy typu A dla osób przewlekle chorujących psychicznie oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, prowadząc treningi grupowe.

Aktualnie pracuje z dziećmi z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju – prowadzi terapię indywidualną oraz grupową w nurcie behawioralnym. Dodatkowo wspiera, psychoedukuje i współpracuje z ich rodzinami. Pisze artykuły psychologiczne dla portalu Twójpsycholog.pl. Z powodu chęci dalszego rozwoju i nabywania umiejętności terapeutycznych podjęła decyzję o rozpoczęciu szkolenia psychoterapeutycznego. 

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży oraz udziela konsultacji rodzicielskich. Działa zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, którego jest członkiem, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Specyfika pracy z klientem:

Pracuje w oparciu o podejście poznawczo-behawioralne, które docenia za udowodnioną naukowo skuteczność i ciągłe udoskonalanie. Do pracy chętnie włącza Dialog Motywujący oraz elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Jako psychoterapeutka i człowiek posiada otwarty umysł i ogromne pokłady empatii. Wie, iż każdy jest inny, dlatego elastycznie dostosowuje styl pracy oraz rodzaj technik do specyfiki konkretnego klienta. W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla niej relacja, to ja? stawia na pierwszym miejscu.

Cechuje ją pełna akceptacja klienta, a za cel ma stworzenie mu bezpiecznych warunków do zmiany i wzrostu. Ceni sobie autentyczność, szczerość w kontakcie, zależy jej na współpracy, wspólnym pokonywaniu trudności i osiąganiu celów.

Prywatnie miłośniczka gór, aktywności fizycznej, jogi oraz zwierząt. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu w kontakcie z naturą.

Kwalifikacje:

  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej – Psychologia, studia magisterskie
  • Akademia Motywacji i Edukacji – Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (w trakcie)
  • Uniwersytet SWPS – Stosowana Analiza Zachowania
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego – Przygotowanie Pedagogiczne dla psychologów
  • Trener Umiejętności Społecznych - Certyfikat nr 922/09/2019

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość