Marta Cich
Marta Cich – psycholog, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny w trakcie certyfikacji. Tytuł psychologa ze specjalnością kliniczną uzyskała na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła podyplomowe studia ze Stosowanej Analizy Zachowania na Uniwersytecie SWPS, obecnie jest w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji, rekomendowanej przez PTTPB.
Głęboko wierzy, iż każdy człowiek ma w sobie zdolność do przezwyciężania trudności i zmiany ich postrzegania. Jej praca polega na towarzyszeniu osobom, które się do niej zgłaszają, w procesie uzyskiwania wglądu w siebie i zwiększaniu samoświadomości. Oprócz tego, dostarcza wiedzy oraz umiejętności, które sprawiają, że ich praca staje się skuteczna, co powoduje, iż w niedługim czasie zaczynają dostrzegać pierwsze rezultaty swoich działań i poprawę samopoczucia. Udziela wsparcia, szuka wraz z klientami nowych rozwiązań oraz wspiera ich w dążeniu do życia, jakim chcą żyć. Praca z ludźmi i towarzyszenie im w zmianie to jej pasja i jednocześnie wymarzona praca.
Doświadczenie zawodowe:
Swoje doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już podczas studiów, pracując z dziećmi i młodzieżą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Przystań Psychologiczna” podczas Treningów Umiejętności Społecznych. Umiejętności psychologiczne doskonaliła w Środowiskowym Domu Samopomocy typu A dla osób przewlekle chorujących psychicznie oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, prowadząc treningi grupowe.
Aktualnie pracuje z dziećmi z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju – prowadzi terapię indywidualną oraz grupową w nurcie behawioralnym. Dodatkowo wspiera, psychoedukuje i współpracuje z ich rodzinami. Z powodu chęci dalszego rozwoju i nabywania umiejętności terapeutycznych podjęła decyzję o rozpoczęciu szkolenia psychoterapeutycznego.
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży oraz udziela konsultacji rodzicielskich. Działa zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, którego jest członkiem, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.
Specyfika pracy z klientem:
Pracuje w oparciu o podejście poznawczo-behawioralne, które docenia za udowodnioną naukowo skuteczność i ciągłe udoskonalanie. Do pracy chętnie włącza Dialog Motywujący oraz elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Jako psychoterapeutka i człowiek posiada otwarty umysł i ogromne pokłady empatii. Wie, iż każdy jest inny, dlatego elastycznie dostosowuje styl pracy oraz rodzaj technik do specyfiki konkretnego klienta. W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla niej relacja, to ja? stawia na pierwszym miejscu.
Cechuje ją pełna akceptacja klienta, a za cel ma stworzenie mu bezpiecznych warunków do zmiany i wzrostu. Ceni sobie autentyczność, szczerość w kontakcie, zależy jej na współpracy, wspólnym pokonywaniu trudności i osiąganiu celów.
Prywatnie miłośniczka gór, aktywności fizycznej, jogi oraz zwierząt. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu w kontakcie z naturą.
Kwalifikacje:
- Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej – Psychologia, studia magisterskie
- Akademia Motywacji i Edukacji – Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (w trakcie)
- Uniwersytet SWPS – Stosowana Analiza Zachowania
- Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego – Przygotowanie Pedagogiczne dla psychologów
- Trener Umiejętności Społecznych - Certyfikat nr 922/09/2019
Umów się na wizytę Zadzwoń / Wyślij wiadomość