"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Paula Sidor


 

 

Paula Sidor - mgr psychologii i psychoterapeuta w trakcie Podyplomowej Szkoły Psychoterapii Poznawczo–Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS.

Doświadczenie zawodowe:

Ukończyła Krakowską Akademię na kierunku psychologia o specjalności kliniczno-sądowej. Aktualnie w trakcie Podyplomowej Szkoły Psychoterapii Poznawczo–Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS uprawniającej do uzyskania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies.

Ukończyła także I stopień szkolenia TSR (Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach).

Przewodnim motywem podczas wspólnej pracy jest zmiana perspektywy, która wpływa na zmianę w postrzeganiu trudności. Zmiana jednego aspektu życia pociąga za sobą zmianę innych. W pracy opiera swoje działania o indywidualność każdego człowieka oraz relację terapeutyczną. Uważa, że każdy człowiek posiada zasoby, które może wykorzystać, by pokonywać trudności. Wspiera pacjentów w osiąganiu ich indywidualnych celów, tworząc bezpieczną i wpierającą przestrzeń. Pani Paula w swojej pracy korzysta głównie z metod: terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii krótkoterminowej TSR oraz trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej m.in. DBT oraz ACT.

Obecnie zatrudniona jest jako psycholog w jednej z rzeszowskich poradni EURO-MEDICA, gdzie pracuje z młodzieżą i dorosłymi. 
Od IV roku studiów zdobywała doświadczenie realizując praktyki studenckie m.in. w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów. Napisała pracę magisterską „Cechy osobowości narcystycznej, a satysfakcja w związku romantycznym” otrzymując wynik bardzo dobry. Stale podnosi kwalifikacje aktualizując wiedzę poprzez udział w szkoleniach. Poddaje swoją pracę regularnej superwizji. 

Wybrane szkolenia:

  • Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach - I stopień 70h dydaktycznych - Integri TSR
  • kurs specjalistyczny "Użyteczność TSR w pracy z nastolatkiem - poziom podstawowy" 16h warsztatowych - Integri TSR
  • szkolenie "Zaburzenia uprawiania hazardu i inne nałogi behawioralne" ? Polskie Towarzystwo Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu
  • szkolenie "Interwencja Kryzysowa w Praktyce Psychologa Klinicznego" ? 10h szkoleniowych - Akademia Psyche, Polskie Towarzystwo Psychologiczne
  • Warsztat "Menadżer emocji. Inteligencja emocjonalna w biznesie" KA Kraków
  • warsztat "Menadżer jako coach ? jak błyskawicznie zmotywować siebie i innych do działania". KA Kraków

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość