"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Zuzanna Podkowicz


 

Moją misją jest towarzyszenie w drodze do samego siebie.
 

Zuzanna Podkowicz

Zuzanna Podkowicz – psycholog, edukatorka seksualna, terapeutka TSR. Uważa, że trudne chwile są nieodłącznym elementem życia, ale to właśnie dzięki nim możemy poznać lepiej siebie. To właśnie w tych momentach reflektujemy się jaki mamy sposób postrzegania świata. Kontakt z psychologiem ma na celu pomóc w poznaniu i zrozumieniu lepiej siebie.

Terapia to dla niej droga – czasem kręta, czasem pod górkę, innym razem prowadząca z górki. Niemniej jednak to droga, którą warto przechodzić regularnie, aby lepiej radzić sobie z problemami, emocjami czy relacjami. To droga przede wszystkim prowadząca do siebie samego, do zrozumienia emocji, zachowań czy myśli.

Doświadczenie zawodowe:

Swoje doświadczenie zdobywała w Fundacji Spełnionych Marzeń, gdzie pracowała z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami dotkniętymi chorobami onkologicznymi. Prowadziła również autorskie warsztaty pt. „Zaprojektuj swój własny cud” dla kobiet po zakończonym leczeniu onkologicznym w warszawskim Cancer Club. Współpracowała z Fundacją „Tętniące życiem”, gdzie prowadziła warsztaty z seksualności oraz kolejną edycję warsztatów „Zaprojektuj swój własny cud”. Odbyła staż w poradni internetowej Multika Elżbieta Kalinowska.

Prowadziła również warsztaty dla młodzieży z warszawskich liceów na temat radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach oraz przeciwdziałania uzależnieniom wśród młodych ludzi. Regularnie prowadzi warsztaty dla młodzieży uczestniczącej w projekcie „Onko Survival”.

Była prelegentką podczas dwóch edycji Akademii Kobiet, gdzie prowadziłam wykład na temat kobiecości i seksualności. Współprowadziła audycje w internetowym Radiu ON pt. „Spotkania z psychologią”.

Od dwóch lat prowadzi terapię indywidualną, gdzie stara się pomóc pacjentom odnaleźć siłę w trudnych dla nich momentach.

Specyfika pracy z klientem:

Pomaganie to odpowiedź na potrzeby klienta – w takim duchu stara się pracować.

Bardzo ważne dla niej w pracy terapeutycznej jest poczucie komfortu pacjenta. Stara się, aby relacja w terapii była zbudowana w oparciu o zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa. Jest przekonana, iż każdy człowiek jest pełen zasobów, które pomogą mu w rozwiązaniu problemu. Istotą jednak jest nie tylko odnalezienie ich, lecz także zrozumienie emocji, które towarzyszą klientowi.

W pracy stosuje Terapie Skoncentrowaną na Rozwiązaniach. Jednak najważniejsza dla niej jest empatia, zrozumienie i słuchanie drugiego człowieka, podążanie za jego potrzebami i celami oraz towarzyszenie w momentach trudnych, kiedy brakuje sił.

Kwalifikacje:

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania

  • Psychologia, specjalność psychoterapia i terapia seksualna

Laboratorium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

  • Szkolenie podstawowe, I Stopień TSR

Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

  • Szkolenie zawansowane, II Stopień TSR

Prowadzenie grup w TSR, prowadząca Iza Warchoł

Techniki eksternalizacji w TSR, prowadzący Igor Rotberg


 

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość